Gaz Anestezi Ve Monitörizasyon Eşliğinde Tüm Cerrahi Operasyonlar

Merkezimizde genel ve ortopedik tüm cerrahi operasyonlar, yüksek teknolojik donanıma sahip, tam steril ameliyathanemizde yapılmaktadır. Ameliyathanemizde sterilizasyon dışarıdan gelen havanın toz filtre ve hepafiltreden arındırılıp hidrojen peroksit ve UV’den geçirildikten sonra operasyon odasına verilerek sağlanmaktadır. Operasyon hazırlık ve operasyon odamıza girişler Türkiye’de Veteriner Hekimlik alanında kullanılan tam hermatik kapılardan (tam sızdırmazlık) sağlanmaktadır. Ameliyathanemizin duvarları ve zemini tam steril alan oluşturmak için statik epoksi ile kaplanmıştır. Ameliyathanede biriken kirli hava ve anestezi esnasında oluşan anestezik ajanlar özel mekanik egzoslarla tahliye edilir.

ACİL 7/24

Acil tıp hizmeti sağlık sektörünün en önemli bileşenlerinden biridir. Bu anlayışla VTM olarak, hastalarımızın ihtiyaçlarını düşünerek oluşturulmuş acil servisimiz her türlü vakayı uzman kadrosuyla ele alarak profesyonel bir şekilde planlanmıştır. Acil olarak gelen hastalarımıza triaj uygulayarak; en kısa sürede doğru tanı ve tedavinin uygulanması en önemli ilkeleremizdendir. 7×24 steril ameliyathanemizde ihtiyacı olan hastalarımızın operasyonları uzman kadromuz dahilinde gerçekleştirilmektedir

Doppler / Ultrasound Görüntüleme

Karaciğer, böbrek, idrar kesesi, prostat, kalp, safra kesesi, dalak, göz, meme, tiroid gibi organ kontrollerinde ve gebelik teşhisinde 3 boyutlu görüntü alabilen renkli doppler ultrasound ile petlerin rahatsızlığının anında teşhisi yapılmaktadır.

Radyoloji

Premium VTM’de tüm radyografik incelemeler, veteriner kullanım amacıyla üretilmiş, yüksek frekanslı ‘CR’ Fujifilm marka cihazımızla yapılmaktadır. Veteriner sektördeki son teknoloji olan CR sistemimizde elde edilen görüntüler işlenilip tüm sistemlerimize pacs sistemi ile aktarılmaktadır. Böylece kemik ve yumuşak dokuya ait tanısal detayların tek bir çekimle mükemmel bir şekilde görüntülenmesi sağlanır. Elde edilen görüntüler üzerinde birçok ölçüm, ayarlama, filtreleme ve spesifik renklendirmeler yapılabilmektedir. Kullanılan bu sistem sayesinde bir radyografide görülebilecek hiçbir ayrıntı gözden kaçmamaktadır. Cr Sayesinde sayesinde; büyük ırk yavrularında sıklıkla karşılaşılan Kalça Displazisi’nin erken teşhisi amacıyla, distraksiyon yöntemiyle çekilen radyografilerde, kalça çıkığı derecesini belirleyen açı ölçümleri digital ortamda yapılabilmektedir. Kalp hastalıklarının ön teşhisi için çekilen kardiak radyografilerde, kalbin kardiovasküler yapısı, büyüklük, pozisyon ve şekli, kalp yetersizliğinin derecesi ve kardiak nedenli olmayan durumlar da saptanabilmektedir.

Koruyucu Hekimlik

Koruyucu hekimlik, hastalıkların ortaya çıkmasını ya da ağırlaşmasını engelleyici önlemler üzerinde çalışan hekimlik dalıdır. Günümüzde mevcut sistemler, hastalıkları önlemenin tedaviden daha akılcı bir yol olduğunu ve daha az maddi yük getirdiğini kabul etmiş durumdadır. Bu da etkili koruyucu hekimlik uygulamalarıyla yürütülebilir. Hayvan ya da halk sağlığı uygulamaları, hijyenden başlayarak beslenme ve aşılamayı içine alan geniş yelpazesi olan önemli konulardır. Hayvan üretim çiftliklerinde, hayvan barınaklarında, ev ve iş yerlerinde bakılan hayvanların yaşam alanlarının hijyenik koşullara uygun olması gerekmektedir. Bu koşulları sağlamak biz veteriner hekimlerin en temel görevlerinden biridir. Özellikle klinik, poliklinik ve hastanelerin hijyenik koşullara uyması gerekmektedir. Premium VTM , giriş bölümünden çeşitli uygulama odalarına kadar ortam sterilizasyonu sağlayan cihazlarla donatılmıştır. Doğru teşhis ve en azami tedavi seçenekleriyle hem canlının ilaçlara maruz kalma süreleri kısaltılmakta hem de bu ilaç kalıntılarının çevreye vereceği zararlar göz önünde bulundurularak toplum sağlığını da korumak amaçlanmaktadır. Temizlik koşullarına özen gösterilmesinin önemi, petlerin düzenli zamanlarda hekim kontrolüne getirilmesinin gerekliliği hasta sahiplerine gerek muayene sırasında hekimlerimiz tarafından gerekse hazırladığımız çeşitli bilgilendirici broşürler sayesinde aktarılmaktadır. Aşılamaların, iç ve dış paraziter uygulamaların düzenli takiplerinin yapılması ve düzenli sağlık taramaları ile erken teşhisin sağlanması hastalarımızın daha sağlıklı, daha uzun, daha konforlu bir yaşam sürmeleri hayati önem taşımaktadır.Biz Premium VTM olarak ‘Koruyucu Hekimliği’ daima önemseyerek hasta sahiplerini bilgilendirmeye ve toplum sağlığını korumaya yönelik çalışmalara devam edeceğiz.

Tam Kan ve Kan Biyokimyasal Tahlilleri

Premium Veteriner Tıp Merkezi bünyesinde kurulu laboratuarımızda, dostlarınızın muayenesi sonrasında teşhis için ihtiyaç duyulabilecek tüm kan biyokimyasal analizleri, kan sayımı, kan gazları ve elektrolit değerleri, biyokimyasal ve mikroskopik idrar analizleri, deri kazıntı ve gaita (dışkı) muayeneleri, pıhtılaşma faktör tayinleri, sedimentasyon tayini, kalp markerlerı, antibiyogram, mikolojik (mantar) ve bakteriyolojik ekimler, serolojik testler yapılmaktadır. Hormon tayinleri ve patolojik incelemeler anlaşmalı olduğumuz Veteriner Laboratuarında yaptırılmaktadır.